Art déco – miłość do luksusu

Art déco – miłość do luksusu

Życie jak wielki Gatsby – Art Deco charakteryzuje się luksusowymi materiałami, pompatycznymi wzorami i futurystycznymi liniami. Żaden inny styl projektowania nie świętuje życia i wszystkich jego pięknych rzeczy tak rozpustnych jak ruch lat dwudziestych. Odkryj wyjątkowe projekty Art Deco.

Historia Art Deco

Podobnie jak w wielu epokach projektowania, korzenie Art Deco są we Francji. Pochodzenie nazwy leży w Exposition Internationale des Arts Décoratifs et industriels Moderne, które miało miejsce w Paryżu w połowie lat dwudziestych. Francuskie słowa Arts Décoratifs zostały skrócone do Art Deco i wygrywały z innymi nazwami, takimi jak Jazz Age and Style Modern.

Dzięki zmysłowym formom, szlachetnym materiałom i mocnym kolorom ludzie świętowali życie. Zwłaszcza po mrocznych latach wojny i jako uzupełnienie zwykłego stylu Bauhaus Art Deco wypełnionej głębokie pragnienie społeczeństwa.

Meble w stylu Art Deco: co wyróżnia ten wyjątkowy styl?

Art Deco był inspirowany wieloma różnymi stylami – czasami prostymi i futurystycznymi, a potem znów swingującymi i tradycyjnymi. Styl projektu łączy w sobie elementy secesji, klasycyzmu, kubizmu i funkcjonalizmu, a także wzory z różnych kultur. Bogaty wachlarz wpływów sprawia, że projekty w stylu Art Deco mają ponadczasowy, międzynarodowy i wyjątkowy charakter. Nawet dziś cenimy klasyczne meble Art Deco za ich charakter i elegancję.

Podczas gdy wzory Art Deco żyły z geometrii i różnorodnych wpływów, materiały musiały być wysokiej jakości, ekskluzywne i najlepiej błyszczące.

Marmur jako znak luksusu

Marmur zawsze był uważany za jeden z najlepszych materiałów. Nic więc dziwnego, że styl Art Deco słynął z wysokiej jakości naturalnego kamienia. Klasyczny stół w stylu Art Deco często charakteryzuje się marmurowym blatem.

Cenne szlachetne drewno

Szlachetne lasy odgrywają ważną rolę w tej epoce. Ekskluzywne drewno tropikalne było preferowane, ale inne dekoracje z ciemnego drewna, takie jak orzech i drzewo różane, znalazły swoje miejsce w wystroju. Polerowane i o silnym ziarnie były szczególnie popularne.

Dramatyczne efekty metalowe

Ze względu na błyszczącą powierzchnię bardzo popularne były chrom, miedź, złoto i stal nierdzewna. W połączeniu z prostym designem odzwierciedlają futurystyczny wpływ tej epoki.

Puszyste aksamitne i welurowe powierzchnie

W przypadku mebli tapicerowanych projektanci zdecydowali się na puszyste materiały, takie jak aksamit i welur. Bogate kolory, takie jak ciemna zieleń i mocny niebieski, umiejętnie podkreślały zalety tych szlachetnych tkanin.

W ten sposób możesz zaimplementować wspaniały styl w zaledwie kilku krokach

Zwłaszcza w zimie, błyszczące, harmonijne projekty w stylu Art Deco nadają się do stworzenia eleganckiej, zachęcającej atmosfery – bez pojawiania się w stylu rustykalnym lub frumpy.

Nawet małe ozdobne przedmioty wykazują świetny efekt. Wybierz świecznik lub błyszczącą chromowaną lampę w stylu art deco, aby cieszyć się ekscytującymi efektami świetlnymi. Aksamitne poduszki nadają sofie ekskluzywny wygląd i zapewniają komfort.

Przeżyj radość życia w latach 20. i świętuj dzięki większemu projektowi mebli i szlachetności materiałów. Aksamitna sofa w stylu art deco lub krzesło w stylu art deco z tapicerką welurową zapraszają do odpoczynku, a stół z marmurowym blatem eliminuje potrzebę obrusów.

Jeśli szukasz lampy sufitowej w stylu Art Deco, znajdziesz ją w żyrandolach. Minęły czasy, kiedy imponujące, ekstrawaganckie światła nadają się tylko do pomieszczeń z wysokimi sufitami.

Połącz kilka mebli w stylu art deco, aby stworzyć eleganckie lub przytulne wnętrze lub umieść poszczególne produkty w luksusowych dekoracjach swojego wnętrza. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się realizacja tego wyjątkowego stylu!