Jak przygotować dom na przybycie kota?

Jak przygotować dom na przybycie kota?

Jeżeli w Twoim domu niedługo pojawi się nowy lokator, powinnaś zadbać o to, żeby zarówno Tobie, jak i jemu żyło się łatwo i komfortowo. Decyzja o posiadaniu kota powinna pociągnąć za sobą kilka zakupów, aby zwierzę miało wszystko, czego potrzebuje, a dla Ciebie opieka nad nim była wygodna i przyjemna.

W pierwszej kolejności zadbaj o kącik higieniczny dla kota, aby mógł swobodnie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Najlepiej urządzić go w toalecie. Kuweta to niezbędny zakup. Obecnie na rynku jest dostępnych kilka rodzajów kuwet. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać kuwetę otwartą lub zamkniętą. Wraz z kuwetą dokonaj zakupu żwirku higienicznego, który w niej umieścisz. Możesz wybrać żwirek bentonitowy zbrylający się, krzemionkowy lub drzewny. Żwirki krzemionkowy i drzewny możesz usuwać drogą sanitarną, więc są o wiele praktyczniejsze.

Oczywiście niezbędne jest także zakup miseczek do jedzenia i picia dla naszego pupila. Najlepiej kupić trzy- po jednej do picia, na suchą i mokrą karmę. Do wyboru mamy miseczki plastikowe i porcelanowe. Dobrym pomysłem jest też zakup plastikowej serwetki, na którą położymy miseczki. Ułatwia to znacznie utrzymanie w czystości podłogi, w miejscu, gdzie będzie jeść kot. Wraz z miseczkami dokonujemy wyboru odpowiedniej dla potrzeb naszego pupila karmy suchej i mokrej.

ZOBACZ TEŻ  Donice na wymiar na Twoim tarasie - 5 wskazówek

Musimy również zadbać o to, żeby kotek miał swój kącik do spania i wygodne miejsce odpoczynku. Tutaj mamy bardzo szeroki wybór. W sklepach zoologicznych są dostępne różnego rodzaju tapczaniki, legowiska i budki dla kotów. Od wiklinowych po te fantazyjnie uszyte z miękkich i przytulnych materiałów. Przy wyborze kierujmy się przede wszystkim dobrem zwierzęcia. Warto też kupić dla kota miękki kocyk lub poduszkę, którą umieścimy w jego legowisku.

Kolejną ważną rzeczą, w domu, w którym mieszka kot jest drapak, a nawet dwa. Umieszczamy je w dwóch różnych miejscach domu. Będziemy mieć wtedy pewność, że kot nie zechce ostrzyć sobie pazurków na naszej nowej kanapie.

Zadbajmy też o to, żeby nasz ukochany pupil się nie nudził i zaopatrzmy go w zabawki. Ich wybór w sklepach zoologicznych jest ogromny. Bez wątpienia sprawdzą się piłki, myszki i piórka.
Dokonując takich zakupów, zapewnimy naszemu nowemu domownikowi radosne i wygodne życie!

ZOBACZ TEŻ  Czy należy kupić nowoczesny dom lub dom z epoki?