Styl przemysłowy

Styl przemysłowy

Uwielbiam życie w wielkim mieście – ludzi, atmosferę i historię za budynkami. Od dawna marzyłem o mieszkaniu na przestronnym strychu. Najlepiej w jednym ze starych budynków fabrycznych w modnej dzielnicy w Warszawie. Jak ustawić mieszkanie? Oczywiście: w stylu industrialnym. Prawie żaden inny styl życia nie łączy w sobie minimalizmu tak umiejętnie z przeżytą historią i nie poddanym obróbce pięknem jak industrialny szyk.

Niestety, stylowe lofty na rynku mieszkaniowym to prawdziwe rarytasy. Ale dzięki indywidualnym akcesoriom, meblom, oświetleniu i odrobinie kreatywności w stylu DIY, styl przemysłowy może z łatwością przenieść się do mojego – i do twojego domu.

Meble przemysłowe

Czy to na przestronnym poddaszu, w małym mieszkaniu w mieście, czy w domu jednorodzinnym na wsi – meble w stylu industrialnym kuszą surowym urokiem fabryki. Wiszące półki i otwarte szafki zapewniają indywidualny charakter industrialnego wyglądu. Perfekcjonizm i zbyt czyste wnętrze nie są w tym stylu zbyt mile widziane.

Światła w stylu industrialnym

Duże metalowe lampy wiszące są niezbędne do wnętrza w stylu industrialnym. Nawet dla tych, którzy chcą powoli rozpocząć życie w fabryce, eleganckie, przemysłowe lampy są idealnie dopasowane. Ponieważ można je łatwo łączyć z innymi stylami – takimi jak rustykalny styl lub skandynawski minimalizm – i natychmiast osiągnąć typowy żywy urok starych budynków fabrycznych.

Duże mosiężne abażury wyglądają jednocześnie rustykalnie i elegancko – idealnie nadają się do nowoczesnej interpretacji industrialnego stylu. Zgrupowane żarówki i lampy podłogowe ze stali dopełniają szorstkiego wyglądu i zapewniają przytulne ciepło z przytulnym ciepłem.

Przyciągaj przeciwieństwa

Styl industrialny żyje z przeciwieństw: futurystyczny i efemeryczny, elegancki i rustykalny, ekstrawagancki i przyziemny, chłodny i ciepły. Aby stworzyć ten niepowtarzalny wygląd, wystarczy połączyć różne materiały i pozwolić spotkać ze sobą ąstal, beton, mosiądz i drewno.

Nawet z pojedynczymi małymi meblami i akcesoriami domowymi można tworzyć mocne kontrasty. Rustykalne drewniane krzesło, stalowa półka, filigranowe szklanki i żarówki, betonowe wazony – oto jak charakterystyczny industrialny wygląd stopniowo trafia do twojego domu.

Upcykling – od starego do nowego

Fani upcyklingu uwaga: nie zawsze muszą to być nowe meble – wręcz przeciwnie. Aby uzyskać autentyczny industrialny styl, najlepiej połączyć nowe i stare projekty. Użyty ciężki drewniany stół, różne stołki barowe, solidne półki czy stara skórzana sofa sprawiają, że codzienny styl industrialny jest perfekcyjnie niedoskonały.

Z fabryki bezpośrednio do domu: drewniane palety i skrzynki na wino mogą zostać przekształcone w stolik kawowy i stolik nocny w mgnieniu oka. Odrzucony znak neonowy staje się modnym przyciągającym wzrok na ścianie w salonie lub sypialni – niech Twoja kreatywność będzie wolna.

Przeglądaj pchle targi, sklepy internetowe lub sklepy z meblami vintage i zanurz się w minionych dniach. Wciąż można tu znaleźć skarby z początku XX wieku – czas kwitnienia fabryk w miastach. Małe zadrapania, wgniecenia lub łuszczenie farby nie są skazą, ale sprawiają, że kawałki są wyjątkowe i opowiadają bardzo wyjątkową historię.

Komfort przemysłowy – w ten sposób ustawiasz ciepłe akcenty

Zasadniczo powinieneś w przemysłowym wnętrzu stawiać na kolor czarny, biały i szary. Nawet ciężkie materiały – takie jak mosiądz, stal i lite drewno – są absolutną koniecznością. Indywidualne akcenty kolorystyczne i miękkie tkaniny sprawiają, że industrialny styl jest tak przytulny.

Duże fotele rozluźniają rustykalną fabrykę i przyciągają wzrok. Dekoracyjne poduszki w bogatej kolorystyce zdobią stare skórzane sofy i lekkie, kremowe zasłony, które wydają się przestronne i przytulne.

Wspaniała rzecz w stylu industrialnym? Nie trzeba przestrzegać żadnych ustalonych reguł, jest łatwy w implementacji i można go łatwo połączyć z innymi stylami życia. Stara szafka, lampa robocza i wygodny skórzany fotel – wprowadzasz charakterystyczną szykowną fabrykę do swoich czterech ścian.

lampa 1540147063 - faberfaber.pl blog budowlany