Jak inteligentny dom wpływa na nasze życie?

Jak inteligentny dom wpływa na nasze życie?

Centralne kontrolowanie muzyki w całym domu, zaglądanie do lodówki w drodze z pracy, budzenie się świeżym zapachem kawy – rynek sprawia, że ​​nasze życie staje się coraz bardziej komfortowe. Wszystkie urządzenia elektroniczne są inteligentnie połączone i mogą być sterowane za pomocą smartfona. Zainspirowany zmienionymi zachowaniami użytkowników, przemysł meblarski zajmuje się również nowymi inteligentnymi produktami.

Inteligentny dom uruchomiony z automatycznym sterowaniem domowym: żaluzje, oświetlenie i ogrzewanie mogą być programowane i automatycznie włączane i wyłączane o określonych porach. Dziś Internet i nowoczesne technologie dają nam dom, który inteligentnie dostosowuje się do naszych indywidualnych potrzeb, obejmując niemal każdy aspekt codziennego życia.

Sposób na inteligentne życie

Inteligentne rozwiązania powstają, gdy technologia łączy różne urządzenia ze sobą nawzajem. Gdy zbliżamy się do naszego mieszkania, światło się zapala, a smartfon lub zegarek na smartfonie informuje dom, aby włączyć ulubione dźwięki muzyczne. Pralka włącza się w czasie taniej taryfy, zgodnie z inteligentnym licznikiem – i kiedy według smartfonu pasuje to do naszej codziennej rutyny.

Inteligentny dom to jeszcze więcej. Nie tylko urządzenia elektroniczne są ze sobą połączone, ale także dostawcy i usługi. Wybieramy pożądane danie na obiad w pracy. Dzięki kamerze w lodówce nasz smartfon automatycznie generuje listę zakupów i wysyła ją do serwisu dostawy. Razem z nami składniki są wieczorem w domu.

W przyszłości będziemy w stanie kontrolować cały dom za pomocą smartfona lub smartwatcha – lub inteligentnych okularów. Niezależnie od czasu i przestrzeni. Od Alexy, Siri i Google Assistant to nie jest nawet dotyk konieczny: dzięki głosowi można sterować za pomocą tych inteligentnych systemów i powiązanych z nimi głośników wszystkich inteligentnych urządzeń domowych, w tym przełączników światła i termostatów, czytać wiadomości, odtwarzać informacje i odtwarzać muzykę.

Obecność i przyszłość muzyki

Mimo że niektóre rzeczy wciąż są wizją przyszłości w gospodarstwach domowych, nowoczesna technologia muzyczna nie jest. To nie tylko miłośnicy techniki lubią słuchać muzyki w całym pokoju i sterować nią centralnie za pośrednictwem smartfona, niezależnie od konkretnego medium muzycznego.

ZOBACZ TEŻ  Jak okryć na zimę doniczkowe rośliny ozdobne?

Dostawcy muzyki cyfrowej, tacy jak iTunes, internetowe stacje radiowe i serwisy muzyczne, już dawno odeszli od płyty. Streaming to oczywiście wspaniała przyszłość słuchania muzyki i część inteligentnych domów – szeroki wybór i liczne sposoby ciągłego odkrywania nowych artystów i piosenek czynią z muzyki zupełnie nowe doświadczenie. Jest to wygodne, aby mieć dostęp do niemal każdego tytułu online za niewielką lub za darmo.

Producenci tacy jak Sonos, Tivoli Audio i Libratone dostosowują się do zmieniających się nawyków użytkowników i regularnie przekraczają granice tego, co jest technicznie wykonalne pod względem słuchania muzyki. Dzięki nowatorskiemu systemowi dźwiękowemu, Sonos umożliwia odtwarzanie tej samej muzyki w całym domu lub odgrywanie innego tytułu w każdym pokoju – i kontrolowanie tej muzyki centralnie za pomocą smartfona z aplikacji. Dotknij, aby przełączać się między własną kolekcją muzyki, stacjami radiowymi lub różnymi usługami przesyłania strumieniowego. Regularne aktualizacje oprogramowania dodają nowe funkcje i usługi muzyczne, dzięki czemu technologia pozostaje aktualna.

Libratone pokazuje, że dobry dźwięk i wysoka funkcjonalność nie zajmują dużo miejsca. Głośniki Bluetooth są kompaktowe, bezprzewodowe i solidne – odpowiednie do domu i w podróży. Mogą być połączone w sieć ze sobą lub z wieloma smartfonami, dzięki czemu te same utwory mogą być odtwarzane przez dwa głośniki lub głośnik odtwarza muzykę na przemian z dwóch różnych smartfonów.

Indywidualny projekt oświetlenia poprawia nasze samopoczucie

Światło ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Nowoczesne budziki symulują powoli wschodzące światło dzienne – budzimy się zrelaksowani, bez bolesnego dźwięku, który wyrywa nas z głębokiej fazy snu. A to jeszcze nie wszystko: dzięki scentralizowanemu sterowaniu oświetleniem producenci zrewolucjonizowali rynek oświetlenia – na przykład Osram z serią Lightify. Dzięki aplikacji lampy i oświetlenie LED, paski LED i oświetlenie ogrodowe połączone ze sobą siecią WLAN mogą być sterowane indywidualnie lub grupowo w dowolnym pomieszczeniu. Ciepło, jasność i kolor światła można zmieniać w zależności od sytuacji i przestrzeni za pomocą systemu dotykowego, niezależnie od czasu i miejsca. Dzięki temu możemy się zrelaksować w ciepłym, dyskretnym świetle i skoncentrować się w zimnym, jasnym świetle.

ZOBACZ TEŻ  Czy należy kupić nowoczesny dom lub dom z epoki?

Inteligentne meble i akcesoria

Smart Home nie kończy się na urządzeniach elektrycznych. Współczesne meble uwzględniają nowe, ciągłe interakcje ludzi z urządzeniami elektronicznymi w ogóle oraz niezbędność smartfonów lub tabletów w szczególności. Rosną razem z produktami, które otaczają nas każdego dnia. A te meble nie są już ograniczone do gabinetu i biurka ze zintegrowanym listwą zasilającą i ukrytymi przedziałami na kabel.

Zintegrowane kanały kablowe kamuflują się jako oryginalny element dekoracyjny. Mały stolik ze stali dzieli się w środku i oferuje przestrzeń do ładowania kabli wewnątrz. Przy stole hybrydowym możesz zjeść śniadanie rano i z łatwością sięgnąć po schowany w nim notebook i tablet – wieczorem zmienia się w kompaktowe biuro domowe. Prowadzenie kabli jest niewidoczne przez nogę stołu, więc smartfon i laptop mogą być ładowane nawet wtedy, gdy powierzchnia stołu jest zamknięta.

Inteligentne meble nie tylko ukrywają kable, ale także je zmniejszają. Innowacyjne oprawy umożliwiają indukcyjne ładowanie urządzeń elektrycznych. Dzięki lampkom LED Tunto możesz po prostu położyć swój smartfon na podstawie lampy dzięki bezprzewodowej technologii ładowania Qi i ładować bezprzewodowo.

Inteligentny dom z potencjałem

Nawet jeśli nie każdy dom i podwórko będą całkowicie połączone w sieć, widzimy duży potencjał w niektórych obszarach. Jest wszędzie tam, gdzie można zaoszczędzić energię i pieniądze, a bezpieczeństwo i nadzór są najważniejsze: alarm antywłamaniowy przez czujniki ruchu lub czujniki wilgoci i wody, aby ostrzec, gdy woda jest w piwnicy. Smart Home oferuje również atrakcyjne rozwiązania w zakresie rozrywki: muzykę z szerokiej gamy źródeł można kontrolować centralnie dla całego domu. Zapewnia dźwięk kinowy dla telewizora i można go obsługiwać za pomocą smartfona lub za pomocą klasycznego pilota. W obszarze rozrywki i wiedzy inteligentne głośniki Amazon i Google również będą zdobywać punkty wśród konsumentów. Im więcej technologii wpływa na nasze życie, tym bardziej odpowiednie stają się inteligentne meble.