Oszczędność miejsca: 6 wskazówek dotyczących większej przestrzeni

Oszczędność miejsca: 6 wskazówek dotyczących większej przestrzeni

Życie bez komórki lokatorskiej sprawia, że ​​nasze poczucie stylu i nasze własne dążenie do porządku jest wystawione na próbę. Buty piętrzą się w korytarzu, walizki i torby sportowe leżą w salonie. Odkurzacz blokuje drogę do sypialni i ograniczonej przestrzeni roboczej w kuchni. Jednak przy odrobinie wyobraźni i odpowiednich produktów chaos można skutecznie rozwiązać. Wyobraź sobie niewyobrażalną przestrzeń magazynową dzięki naszym 6 wskazówkom.

Wyzwanie polega na stworzeniu dużej przestrzeni do przechowywania na niewielkiej przestrzeni, bez zakłócania ogólnego obrazu mieszkania.

1. Utwórz przestrzeń magazynową dzięki elastycznym systemom regałów

Jeśli nie mamy komórki lub piwnicy, można użyć wspaniałych nisz. Elastyczne systemy regałów doskonale pasują do nieużywanych przestrzeni, takich jak skosy i wnęki ścienne, a optycznie ledwie zajmują przestrzeń. Zapewniają to różne wielkości elementów półkowych, szeroki wybór uchwytów i dodatkowe elementy, takie jak szuflady i drzwi regałowe. Poszczególne moduły można łączyć na dowolną długość i wysokość. Systemy regałów ze stylowym wyglądem tworzą przestrzeń do przechowywania odzieży, zabawek i książek.

ZOBACZ TEŻ  Niebieskie szafirki – urocza ozdoba mieszkania

2. Miej oko na ważne rzeczy dzięki tablicach korkowym

Nawet małe rzeczy mogą całkowicie zmienić wygląd małego mieszkania. Zawsze miałeś karteczki samoprzylepne, pocztówki i broszury pod stolikiem do kawy i w kuchni? Tablice korkowe tworzą pionową przestrzeń do przechowywania i jednocześnie porządkują – zarówno w pokoju, jak i w głowie. Zorganizuj całe gospodarstwo domowe za pomocą różnych materiałów na dużej tabliczce. Niektóre tablice mają dodatkowe pióra lub szpilki do mocowania najważniejszych notatek i pocztówek.

3. Mały korytarz? Hak ścienny zamiast szafy

Czy masz bardzo mały korytarz, a może wcale? Nie musisz się obyć bez szafy. Zamiast tego wykorzystaj haki ścienne. Pasują do każdego kąta i za każdymi drzwiami. W naturalnych odcieniach, białym lub czarnym, nadają pomieszczeniu ciepły charakter, dopasowują się niewidocznie do białej ściany lub nadają mu ładny kontrast w czerni. Jeśli chodzi o kreatywność, nie ma ograniczeń. Z łatwością utrzymają kurtki, torby i chusty.

4. Szafka z lustrem

Z przodu lusterko, z tyłu przestrzeń bagażowa. Takie połączenie mebli jest idealne dla małych mieszkań. Można w ten sposób upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: w środku przechowujesz wszystko, co chciałbyś ukryć, a lustro powiększa wizualnie przestrzeń. W łazience wykorzystaj praktyczną i równie elegancką szafkę z lustrem – idealne miejsce do przechowywania kremów, akcesoriów do makijażu lub maszynki do golenia. Ale także w holu mogą znaleźć się lustra ze schowkami.

ZOBACZ TEŻ  Zamień swój balkon w funkcjonalny ogród!

5. Meble do siedzenia z miejscem do przechowywania

Kosze i skrzynie są łatwe do przechowywane pod ławkami. Zwłaszcza w kuchni lub na korytarzu ławki charakteryzują się nieskomplikowanym, rustykalnym stylem. Ławki można pięknie połączyć z krzesłami. Upewnij się, że kolor ławki powtarza się w szczegółach krzesła. Wybrałeś drewnianą ławkę? Następnie weź krzesła z nogami w podobnym tonie drewna. Powtarzanie koloru daje harmonijny obraz mimo różnych mebli.

6. Rozwiązania do przechowywania w kuchni

W kuchni chodzi o zapewnienie łatwego i szybkiego dostępu do przechowywanych naczyń w zasięgu ręki. Ponieważ kuchnia jest często widoczna z sąsiednich obszarów, oferują zamknięte warianty, takie jak drzwi lub roleta. Dołącz wolnostojące półki lub – jeśli przestrzeń jest ograniczona – półki ścienne. W kolorowych lub dyskretnych, ale stylowych pojemnikach na naczynia lub pojemnikach, składniki, naczynia do pieczenia i gotowania można przechowywać i umieszczać na półce. Jeśli kilka książek do pieczenia i drewnianych desek do krojenia jest umieszczonych w pozycji pionowej, półka staje się ozdobnym miejscem przyciągającym wzrok.

Wnioski

Zasadą jest, że umieszczasz rzeczy na sobie i wykorzystujesz przestrzeń w górę. Nisze można sprytnie wykorzystać, a oryginalne meble mogą stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania lub przynajmniej zajmować mało miejsca. Subtelne meble zapewniają wizualny spokój.