Dobrze udekoruj półkę

Dobrze udekoruj półkę

Dzięki wybranym dekoracyjnym przedmiotom zmieniasz półkę w efektowny element wystroju mieszkania, który przyciąga wzrok. Nie jest trudno pięknie ozdobić półki. Atrakcyjnie zaprojektowana półka nadaje Twoim ulubionym rzeczom i osobistym pamiątkom godne miejsce. Odkryj pomysły na dekorację swojej półki!

1. Wybierz dekorację swojej półki

Istnieje wiele pomysłów na wystrój półek. Często nie wiemy, od czego zacząć. Najpierw wybierz przedmioty, którymi chcesz udekorować swoją półkę. Nie ma znaczenia, czy uzupełniają one istniejące ulubione projekty, czy zaczynają od pustej półki.

Figury dekoracyjne oferują wiele możliwości prezentacji własnego stylu – bez względu na to, czy figury są zabawne z wieloma detalami, proste rzeźby z mocnym językiem projektowania czy osobiste pamiątki z odległych krajów.

Donice wypełnione kaktusami, sukulentami lub innymi roślinami stanowią ładny kontrast w stosunku do przedmiotów dekoracyjnych i nadają półmrokowi żywotności. Rośliny takie jak Efeutute i Peperomien potrzebują niewiele miejsca i dobrze się czują w bardziej zacienionych miejscach.

Wazy mogą być wypełnione bukiecie lub umieszczone solo. Są idealne do odprężenia dekoracji.

Zegarki można swobodnie oprzeć o tył półki. Ewentualnie wybierz atrakcyjny zegar stołowy.

Pudełka świetnie nadają się do dekoracji otwartej półki. Ukrywają dokumenty i inne luźne przedmioty w atrakcyjnym opakowaniu.

Światła zapewniają delikatne źródło światła na półce. Światło lampy oświetla półkę od środka, zapewniając w ten sposób interesującą grę światła.

Świeczniki i podgrzewacze są zharmonizowane w grupie. Upewnij się, że płomień świecy ma wystarczająco dużo miejsca, aby się zapalił po zapaleniu.

ZOBACZ TEŻ  Klinkierowe płytki elewacyjne - czy warto?

Ramki na zdjęcia nadają się szczególnie jako dekoracja na półce w salonie. Pokaż osobiste wspomnienia ze zdjęciami lub utwórz ramkę ulubionego druku.

Miseczki są atrakcyjnym pojemnikiem do dekoracji figur i innych rzeczy. Niezależnie od tego, czy wypełnisz swoją miskę, czy umieścisz ją samodzielnie, spełnisz swój gust.

Książki nie są tylko częścią półki. Umieść książki ze zdjęciami jako bazę dla innych przedmiotów dekoracyjnych lub umieść kilka arcydzieł w małym stosie książek.

2. Udekoruj półkę: 4 wskazówki dla spójnego ogólnego obrazu

Jeśli umieścisz kilka obiektów dekoracyjnych, znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci stworzyć harmonijny zespół.

Pamiętaj, aby umieścić nieparzystą liczbę obiektów. Wpływa to na ludzi bardziej atrakcyjnych i otwartych. Trzy lub pięć obiektów dekoracyjnych tworzą razem zachęcający obraz całości.

Wybierz kontrastujące przedmioty dekoracyjne, aby uzyskać ekscytujący kontrast. Czy materiał, rozmiar czy kształt – baw się przeciwieństwami. Na przykład połącz wazon wykonany z błyszczącej ceramiki z powłoką z surowego drewna.

Zachowaj ostrożność, jeśli połączymy wiele różnych stylów, ponieważ wystrój jest tak zagmatwany i losowy. Dwa kontrasty są zwykle wystarczające do osiągnięcia pożądanego efektu.

Kilka przedmiotów tego samego rodzaju, takich jak drewniane figurki ptaszka Normanna Kopenhagi, może również stanowić atrakcyjną dekorację półki. W tym przypadku ważne jest, aby wybrać kilka liczb w różnych rozmiarach, aby stworzyć spójny, a jednocześnie organiczny wizerunek.

Zrelaksuj dekorację półki jeszcze bardziej. Uderzający plusk koloru, na przykład w postaci kwiatów, pomoże ci w tym.

Pomiędzy krokami cofnij się i spójrz na zdjęcie. Przy dekorowaniu półki ważne jest, aby zobaczyć nie tylko poszczególne przedziały, ale całą półkę.

ZOBACZ TEŻ  Niezawodne meble na wymiar

3. Jak mogę ozdobić moją półkę ścienną?

Półki ścienne wydają się bardziej kruche niż półki podłogowe dzięki ich mocowaniu. Z tego powodu ważne jest, aby nie przeciążać półki wizualnie.

Unikaj dekoracji półki ściennej, która jest zbyt duża lub ciężka dla półki. Dopasuj dekorację półki ściennej do jej projektu i materiału.

Wiele półek ściennych nadaje się nawet bez dużej dekoracji jako ozdobny wzór ścienny. Na przykład wybierz półkę metalową.

4. Wskazówki, jak ozdobić swoją półkę na książki

Półka z książkami oferuje bezpieczny dom dla naszych ulubionych powieści i opowiadań i może dekoracyjnie je wystawiać. Bookends nie tylko pomaga bezpiecznie umieszczać twoje książki. Za pomocą podpórki do projektowania możesz również umieścić artystyczny element dekoracyjny na półce. Zwróć uwagę na równowagę: ciężkie książki wymagają ogromnych stolików, a lekkie książki i czasopisma harmonizują z filigranowymi modelami.

Jeśli szukasz bardziej spójnego wyglądu, posortuj książki według kolorów. Wielu blogerów wewnętrznych idzie o krok dalej: przy wysuniętej stronie stos książek prezentuje się w jednolitym wyglądzie.

5. Dekoracja półki w kuchni: więcej zabawy przy gotowaniu

Dekoracja półki kuchennej nie musi być droga. Praktyczne przedmioty codziennego użytku mogą – o ile zostaną prawidłowo umieszczone – przyczynią się do zaprojektowania Twojej półki w kuchni. Dzięki temu jesteś zawsze pod ręką, gdy jest to potrzebne, a żmudne śmieci w szufladzie należą do zapomnienia.

Pomocnicy kuchenni tacy jak drewniane łyżki, trzepaczka i spółka otrzymują trwałe miejsce w ozdobnym kubku. Umieść artystyczne szklanki, zegar na jajka lub ulubiony kubek kawy na półce, jak chcesz. Garnki z ziołami to także sprytny pomysł na udekorowanie Twojej kuchennej półki. Otocz się rzeczami, które sprawiają, że chcesz gotować.

Wypróbuj różne aranżacje dla swoich ulubionych projektów. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się realizacja pomysłów na dekoracje półek!