Zamień swój balkon w funkcjonalny ogród!

Zamień swój balkon w funkcjonalny ogród!

Balkon to niewielka lecz zazwyczaj pożądana przestrzeń mieszkania. Szczególnie w sezonie letnim często staje się on dodatkowym „pokojem”, drugim salonem i centrum życia rodzinnego. Jeśli zaaranżujemy balkon w sposób funkcjonalny, stanie się on wyjątkową strefą relaksu, łączącą zalety ogrodu oraz tarasy, na którym cała rodzina będzie mogła jeść posiłki, podziwiać roślinność i przyjmować gości.

Po pierwsze warto zadbać o obecność iglaków.

Wsadzone w ładne donice i ustawione w kilku miejscach iglaki, pozostają wiecznie zielone i zdobią nasz balkon przez cały rok.

Po drugie kwiaty.

By nie tracić cennego miejsca można umieścić je w doniczkach balustradowych. Warto zadbać o to, aby balkon zdobiły zawsze kwitnące kwiaty. Wczesną wiosną mogą to być kwiaty cebulkowe takie jak żonkile, hiacynty i tulipany. Potem zastąpić mogą je niezapominajki oraz bratki. Te drugie kwitną bardzo długo, będą więc stanowić ozdobę balkonu aż do lata. W miesiącach letnich możemy zdecydować się na pelargonie, a jesień przywitajmy wrzosami i wrzoścami w różnych kolorach.

ZOBACZ TEŻ  Feng Shui w mieszkaniu - porady i wskazówki

Po trzecie miejsce do siedzenia.

Nawet mały okrągły stolik i dwa krzesła powinny znajdować się na naszym balkonie na stałe. Dodatkowo możemy zainwestować w funkcjonalne składane krzesła. Zajmą one małe miejsca, a gdy będą potrzebne sprawią że nasz balkon pomieści większą ilość gości.