Niebieski w sypialni – wyciszenie i błogi sen

Niebieski w sypialni – wyciszenie i błogi sen

Przed położeniem się spać warto wyciszyć się i zadbać o dobre samopoczucie. Wtedy żadne myśli czy emocje nie przeszkodzą w zaśnięciu, a sen będzie głęboki i zdrowy. By takie zadanie sobie ułatwić, warto wybrać niebieski na dominującą barwę w sypialni.

Oddziaływanie niebieskiego koloru

Barwa ta uspokaja myśli i emocje, wycisza i relaksuje. Już samo przebywanie w niebieskim wnętrzu zadziała w taki sposób. Jeśli jeszcze zadba się, by aranżacja sypialni była przyjemna, estetyczna i by nie było w niej bałaganu, to o uspokojenie będzie bardzo łatwo. Barwa niebieska, szczególnie w jasnych i średnich oraz pogodnych odcieniach, ma pozytywny wpływ na nastrój. Niebieska sypialnia nie tylko więc pomoże się wyciszyć, ale też doda pogody ducha. Korzyścią z wyboru tej barwy jest i to, że kojarzy się ona z czystością i świeżością. Efekt ten wzmocniony jest, jeśli inne kolory we wnętrzu także są jasne i pogodne.

ZOBACZ TEŻ  Jak wybrać idealne doniczki balkonowe dla Twoich ziół i roślin – praktyczne porady

Przytulna niebieska sypialnia

Chłód koloru niebieskiego może być wadą albo zaletą, w zależności, co się preferuje. Jeśli lubi się przytulne aranżacje, to można dodać takiemu wnętrzu nieco dodatków, które je ocieplą. Może być niebieska sypialnia także i przytulną, jeśli znajdą się w niej akcenty różowe, malinowe, złote albo w innym ciepłym kolorze. Włochaty dywanik na podłodze czy takie poduchy dopełnią dzieła. Mogą być nawet w neutralnych barwach np. kremowe albo beżowe. Atmosferę wnętrza ociepli sam ich wygląd.