Jak usunąć rdzę (z dowolnego miejsca i wszędzie!)

Jak usunąć rdzę (z dowolnego miejsca i wszędzie!)

Rdza. Od naszych lodówek po nasze rowery, może to być problem – i to naprawdę nieestetyczny. Jeśli czujesz, że rdza przejmuje Twój dom, przedmiot po elemencie, nie panikuj, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Dzisiaj pokazujemy, jak pozbyć się rdzy na dobre. Mamy mnóstwo metod, aby ci pokazać, w tym kilka naprawdę pomocnych domowych środków zaradczych.
Jak usunąć rdzę z metalu

Rdza powstaje, gdy łączy się żelazo, tlen i woda. Być może zastanawiasz się, jak lub dlaczego twój grzejnik rdzewieje, jeśli chodzi o kroplę wody. W rzeczywistości wilgoć z powietrza, wraz z żelazem i tlenem, wydają się powodować rdzę, wyjaśniają, dlaczego twoje narzędzia, stare podkowy, a nawet biżuteria uległy zardzewieniu.
Domowe środki zaradcze do usuwania rdzy

Istnieje wiele produktów, które chcą sprawić, że Twój metal stanie się lśniący i nowy, domowe środki zaradcze często wykonują znacznie lepszą pracę bez dnia ceny lub wpływu na środowisko.

Oto niektóre z naszych ulubionych metod.
Usuwanie rdzy za pomocą WD-40

Twórcy WD-40 twierdzą, że produkt może rdzewieć – rzeczywiście jest to niezawodne źródło!

WYPRÓBUJ: Spryskaj zardzewiałe obszary za pomocą WD-40 i pozostaw na około 10 minut. Do tego czasu rdza będzie musiała zostać poluzowana i powinieneś być w stanie ją oczyścić szczotką drucianą.
cytryna

Zastosowania soku z cytryny są nieograniczone i dziś możemy pokazać, jak można usunąć rdzę. Ten przedmiot może być całkowicie zanurzony w płynie, np. Rdza.

WYPRÓBUJ: Wyciśnij kilka cytryn do małego pojemnika, a następnie dodaj swoje przedmioty. Pozwól im moczyć się przez 2 godziny, obracając przedmioty co 30 minut. Usuwaj i szoruj szczotką drucianą – powinny wyglądać jak nowe.
ocet

ZOBACZ TEŻ  Dobrze udekoruj półkę

Jak w cytrynie, kwaśny charakter octu chce zdziałać cuda. Ponownie ocet można namoczyć, ale znacznie trudniej jest wlać ocet niż wycisnąć cytryny, może to być odpowiednie dla nieco większych przedmiotów, w tym zardzewiałych ramek do zdjęć.

WYPRÓBUJ: Namocz przedmiot w destylowanym białym occie przez co najmniej 12 godzin przed badaniem. Rdza powinna zostać poluzowana, więc jeśli w tym momencie pozostanie twarda, musisz ją zostawić na dłużej. Użyj kawałka zgniecionej folii aluminiowej, aby delikatnie wytrzeć rdzę.

UWAGA: Zarówno ocet jak i cytryna mogą uszkodzić niektóre wykończenia z powodu ich kwasowości. Zawsze sprawdzaj i unikaj używania na aluminium lub delikatnych przedmiotach.
Usuń rdzę sodą oczyszczoną

Jeśli regularnie czytasz naszą stronę, będziesz wiedział, jak bardzo kochamy sodę oczyszczoną. Okazuje się, że świetnie nadaje się również do usuwania rdzy.

WYPRÓBUJ: Przygotuj pastę, dodając wodę do wodorowęglanu sodowego. Rozłóż na zardzewiałym obszarze, a następnie użyj narzędzia ściernego, jako podkładki pod nacięcie, aby usunąć rdzę.
Usuwanie rdzy Coca-Coli

Jeśli jesteś fanem Coca-Coli , są szanse, że w tym momencie będziesz miał rację. Często słyszymy o tym, jak źle może to być dla naszych ciał, a kiedy zobaczysz, co robi rdza, zobaczysz, dlaczego.

WYPRÓBUJ: Zanurz zardzewiały przedmiot w Coca-Coli przez 24 godziny, a następnie szoruj i opłucz. Coca-Cola nad nimi, a następnie pozostawienie na 10 minut przed szorowaniem, jeśli masz do czynienia z zardzewiałym rowerem lub metalowymi okuciami i nie jest to możliwe.
Jak usunąć rdzę z ubrań / dywanów

ZOBACZ TEŻ  Oświetlenie w salonie

Rdza potrzebuje trzech rzeczy: żelaza, tlenu i wody, więc „rdza”, którą można znaleźć na ubraniu lub dywanie, nie jest rzeczywistą rdzą, ale plamą rdzy.

Usunięcie go może być trudne, zwłaszcza jeśli nie chcesz próbować go rozwiązać za pomocą WD-40 lub Coca-Coli, to na pewno!

Aby usunąć plamy rdzy z odzieży, najlepszym rozwiązaniem jest lekarstwo domowe, takie jak cytryna lub ocet.

WYPRÓBUJ: Ułóż kawałek ubrania z czystego blatu lub zlewu i wylej biały ocet lub sok z cytryny na plamę rdzy. Upewnij się, że obszar jest pełny, a następnie osusz czystym ręcznikiem papierowym. Wystrzel na zewnątrz w słońcu / świetle dziennym, aż plama wyblaknie, a następnie prać jak zwykle.
Jak usunąć rdzę z płytek i wanien

Rdza jest rzadko spotykana na płytkach, wannach i blatach, ale może się zdarzyć. Wynika to często z pozostawienia na nich zardzewiałych przedmiotów, takich jak patelnie i brzytwy. Akryl, ceramika szkliwa i porcelana są znacznie bardziej delikatne niż metal i muszą być traktowane jako takie. Podobnie jak w przypadku tkanin, najlepszymi metodami zwalczania zardzewiałych płytek i wanien są domowe środki zaradcze – cytryna i sól.

WYPRÓBUJ: Wyciśnij sok z cytryny na plamy z rdzy, a następnie posyp solą górę. Pozostaw na 3-4 godziny, a następnie delikatnie wyszoruj ściereczką z mikrofibry. Nie zapomnij później przepłukać płytek lub wanny, ponieważ może to spowodować wysuszenie skóry!