Czy należy kupić nowoczesny dom lub dom z epoki?

Czy należy kupić nowoczesny dom lub dom z epoki?

Niezależnie od tego, czy chodzi o róże sufitowe typowe dla wiktoriańskich domów, czy o wykuszowe okna z czasów architektury federacyjnej, domy z epoki na pewno są kuszące. Jednak, choć niektórzy znajdują unikalne i szczegółowe meble trudno się oprzeć, inne są odwrócone przez myśl kosztownych napraw i przepisów dziedzictwa i wolą bardziej nowoczesne mieszkania z wszystkimi najnowszymi dzwonkami i gwizdkami.

Jeśli prześlizgujesz się pomiędzy urokiem domu z epoki a współczesnymi wygodami nowoczesnego domu, oto trochę jedzenia do przemyślenia dla obu stron.

Domy z epoki

Domy z okresu były budowane z wykorzystaniem materiałów wyższej jakości i przez dłuższy czas niż w dzisiejszych domach – fakt, że wiele z nich wciąż jest w doskonałej kondycji, jest tego dowodem.

+ Więcej uwagi poświęcono ozdobnym elementom i wykończeniom, a teraz są one tym, czego szukają kupujący, kupując dom z epoki. Ponadczasowe elementy, takie jak ołowiane okienka, weranda z gipsu i szczegółowe gzymsy, wydzielają charakter i przyciągają kupujących z głębokimi kieszeniami.

+ Podwórki są na ogół większe niż w nowoczesnych domach, ponieważ powierzchnia nie była tak duża jak dziś.

Domy z epoki często sprzedają się szybko, ponieważ są bardzo poszukiwane przez tych, którzy chcą poznać historię Australii.

+ Większość okresowych domów przynosi wysokie ceny sprzedaży, jeśli dobrze zachowane i niektóre nowoczesne udogodnienia dodane.

+ Dzięki starannemu doborowi wyposażenia i wykończeń domy z epoki mogą zostać zmodernizowane i przekształcone w piękne połączenie historycznego domu i współczesnej stylistyki.

– Domy z epoki zazwyczaj wymagają więcej napraw i konserwacji niż ich nowoczesne odpowiedniki ze względu na wiek. W niektórych przypadkach domy z okresami muszą zostać całkowicie przeprogramowane lub muszą być wykonane prace hydrauliczne.

– Funkcje okresowe mogą być niezwykle trudne i bardzo kosztowne. Próba zastąpienia uszkodzonego kafelka funkcji w domu Edwarda może być po prostu koszmarem sennych koszmarów.

– Otwarty plan był pojęciem nieznanym w czasach domów mieszkalnych i jako taki, niektóre mogą wydawać się poky z dużą ilością małych pokoi.

– W domach dziedzictwa można wprowadzić ścisłe przepisy dotyczące renowacji. Ważne jest, aby skontaktować się z lokalnymi władzami w celu uzyskania wskazówek dotyczących renowacji.

Nowoczesne domy

+ Minimalne naprawy potrzebne w porównaniu do starszych domów, ponieważ przedmioty są nowsze. Handlowcy mają również umiejętność pracy w nowoczesnych domach i są lepiej zaznajomieni z procesami naprawczymi i częściami, co oznacza mniejsze trudności ze znalezieniem handlowców i mniejszą ilością czasu na naprawy.

+ Jeśli potrzebne są elementy zamienne, takie jak oprawy oświetleniowe lub dachówki, są one z reguły łatwe do pozyskania. + Większość nowoczesnych domów jest zaprojektowanych na otwartym planie i oferuje duże, otwarte przestrzenie idealne do rozrywki. Planowanie sprawia również, że nowoczesne domy wydają się większe.

+ Współczesny design, który odzwierciedla nowoczesne trendy w architekturze, kolorze i układzie. Łatwo jest kupić elementy ozdobne, które pasują do stylu domu, zamiast próbować znaleźć antyki na dom z epoki. + Więcej naturalnego światła w nowoczesnych domach z większymi oknami i strefami na świeżym powietrzu.

+ Nowoczesne udogodnienia, takie jak klimatyzacja kanałowa, sprawiają, że domy są bardziej dostosowane do wzrostu temperatur. + Większy nacisk na efektywność energetyczną i wykorzystanie energii słonecznej.

– Mniej charakteru i indywidualności niż domy z epoki – nowoczesne domy wyglądają podobnie.

– Generalnie wykonane przy użyciu tańszych, masowo produkowanych produktów budowlanych, które są gorszej jakości niż poprzednie produkty.

– Zbudowany w możliwie najszybszym czasie, więc ryzyko podejrzanego wykonania.

– Jeśli znajduje się w nowszych osiedlach mieszkaniowych, domy są dalej od miast, więc czasy dojazdu do pracy będą dłuższe.

Będzie też mniej pobliskich udogodnień. Nie można zaprzeczyć, że istnieją pewne plusy i minusy zarówno z okresu, jak i współczesnych domów i to od poszczególnych osób zależy, które zalety przeważają nad wadami. Niezależnie od tego, czy Twój idealny dom wyposażony jest w witraże i ozdobny kominek, czy też w otwarty plan i klimatyzację z kanałami, przed nurkowaniem należy zawsze wziąć pod uwagę pozytywne i negatywne cechy obiektu.