Gwiazda Betlejemska ozdobi mieszkanie w Święta.

Wilczomlecz piękny zwany powszechnie Gwiazdą Betlejemską, w wielu domach, jest nieodłącznym atrybutem świątecznego wystroju. Warto przyjrzeć się bliżej tej roślinie, ponieważ jest piękna i mało wymagająca.
Gwiazda Betlejemska jest szczególnie popularna w okresie Bożego Narodzenia. Jej przepiękne, barwne i duże przykwiatki posiadają ogromne walory dekoracyjne i z pewnością pomogą zbudować szczególny świąteczny nastrój. W sprzedaży znajdziemy rośliny o różnych kolorach przykwiatków. Największą popularnością cieszą się czerwone, ale równie dekoracyjne są białe i różowe.

Jest, to roślina odporna i łatwa w pielęgnacji. Powinniśmy jej zapewnić temperaturę co najmniej 16 stopni Celsjusza i miejsce osłonięte od przeciągów. Zbyt niska temperatura może spowodować nagle odpadanie liści i przykwiatków. Wilczomlecz piękny lubi miejsca dobrze oświetlone, ale nienarażone na silne, bezpośrednie promieniowanie słoneczne.

Gwiazdę Betlejemską podlewamy dosyć obficie, pozwalając, jednak, ziemi przeschnąć przed następnym podlaniem. Jeśli w pomieszczeniu, gdzie stoi panuje bardzo wysoka temperatura, jej zapotrzebowanie na wodę znacząco wzrasta. Warto również regularnie ją zraszać.

Ta wdzięczna i piękna roślina przy odrobinie uwagi będzie cieszyć nasze oczy swoją wyjątkową urodą, nie tylko w Święta, ale nawet kilka miesięcy.
Ze względu na bardzo specyficzne warunki, jakich wymaga roślina, aby wytworzyć kolorowe przykwiatki bardzo trudno jest przechować ją na następny rok.